Greenlee Dual Wavelength Single Mode OTDR, 930XC-20C-UPC-FC

Garantie 12 Luni

logo greenlee

Dual Wavelength Single Mode OTDR, 930XC-20C-UPC-FC

930XC OTDR este un instrument portabil usor de folosit, cu toate trasaturile necesare care este capabil de a masura lungimea pana la o eroare sau lungimea unui cablu optic singlemode sau multimode. 930XC masoara de altfel si reflexia si pierderea de insertie a evenimentelor reflectorizante sau non-reflectorizante. Interfata usor de invatat scurteaza durata de pregatire astfel incat si tehnicienii fara experienta pot masura, califica si depana retelele de fibre optice cu latime de banda mare. Rapoartele de testare profesionale sunt generate usor utilizand fisiere SOR standard care pot fi salvate ca PDF-uri.

 

series image


Aplicatii:

  • Validarea retelelor de fibra optica instalate pentru respectarea cerintelor de proiectare
  • Monotorizarea si depanarea defectelor in legaturile de fibra optica

Beneficii:

  • Durata de invatare scurta permite tehnicienilor de a fi productivi rapid
  • Localizeaza defectele usor astfel incat instalatiile de fibre optice pot fi restaurate rapid.

 

930xc accesorii

Model OTDR

930XC-20C

930XC-30F

930XC-30P

Tip fibră

1310/1550 nm

1310/1550/1625 nm

1310/1490/1550 nm

Domeniu dinamic

35 dB

38/37/37 dB

38/37/37 dB

Event deadzone

1 m

1 m

1 m

Attenuation deadzone

4.5 m

4.5 m

4.5 m

Lăţime puls

5, 10, 30, 100, 300, 1μs, 2.5 μs, 10μs, 20μs

Domenii selectabile

0.3 / 1.3 / 2.5 / 5 / 10 / 20 / 40 / 80 / 120 / 160 / 240 km

Timp mediu

15s / 30s / 1 min / 2 min / 3 min

Acurateţe măsurare distanţă

±(1m+5x105 x distanţă)

Tip conectori

PC sau APC (interschimbabili FC, SC, ST)

Acurateţe detectare reflexie

±4 dB

Acurateţe detectare atenuare

±0.05dB / dB

VFL – visual fault locator

-3dBm, 650 nm

Powermetru optic

InGaAs

-        Lungime de undă OPM

850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625 nm

-        Domeniu powermetru

+6...-70dBm (@1300, 1310, 1490, 1550, 1625 nm)

+6...-60dBm (@850 nm)

 -     Rezoluţie powermetru

0.01 dB

-        Mod identificare OPM

1 kHz, 2 kHz

Sursă optică – LED

lungime de undă – la fel ca ȋn mod OTDR

Caracteristici generale

 

Compatibilitate

BelCore GR196, CE, FCC, UL, RoHS, WEEE

Software analiză fibră

Vers 3.2

Memorie

1000 rezultate

Interfaţă

RS232 / USB

Alimentare

Acumulatori NiMH

Durată viată acumulatori

8 ore – lucru, 20 ore - standby

Temperatură de operare

-10°C...+50°C

Temperatura de stocare

-20°C...+60°C

Umiditate relativă

0 ... 95% (fără condens)

Dimensiuni și greutate

196 x 100 x 64 mm / 0,87 kg

Nu exista accesorii compatibile cu acest produs