Ideal Networks Lantek III-1000 Certificator de cablu - indisponibil

logo ideal networks

LanTEK III este un certificator de cablu ușor de utilizat care satisface standardele existente TIA și ISO / IEC pentru testarea până la Cat 7A / 1000MHz. Adaptoarele FiberTEK III sunt utilizate cu LanTEK III pentru certificare rapidă și simplă a benzilor înalte de tip singlemode și multimode cabluri cu fibră optică, inclusiv suport pentru testarea fluxului de date.

 

Caracteristici generale:

- 1000 MHz, certificator pentru cabluri tip TIA / EIA, Cat. 7A clasa ISO Fa

- Troubleshooting: descoperă conexiuni ascunse, lipituri și defecte pe cablu folosind TDRL (Time Domain Return Loss) și TDX (Time Domain Crosstalk)

- Modulele FiberTEK III permit certificarea pe fibră optică (optional – valabil pentru modelele de 1000 și 500 MHz)

- Autonomie bateriilor – 18 ore cu indicator cu auto-calibrare

- Emite rapoarte în format PDF prin software gratuity – IDEAL DATCENTRE (IDC) – descărcabil de pe site-ul furnizorului

https://www.idealnetworks.net/UK/EN/Support/Software.aspx

 

Pachetul de livrare contine: 

  • LanTEK III echipament și unitate remote,
  • adaptoare Cat. 6A RJ 45 (2 unități), 
  • Baterii (2 bucăți),
  • Adaptoare 110-240 V cu ștecher universal (2 unități),
  • Cablu USB și adaptor (câte 1 unitate),
  • Căști (2 unități),
  • Curea de transport (2 unități),
  • Manual
  • Carcasă de transport

 

Kit-uri disponibile:

FiberTEK® III-1000 (R164005)

Kit FiberTEK III SM LED – include 2 module FiberTEK III singlemode, carcasă de transport, câte 2 adaptoare SC, FC, ST, patchcord-uri SC-SC, 6x 9μm MMF, conform standardului ISO/IEC 14763-3, ghid de utilizare.

FiberTEK® III-1000 (R164006)
Kit FiberTEK III MM LED – include 2 module FiberTEK III multimode, carcasă de transport, câte 2 adaptoare SC, FC, ST, patchcord-uri SC-SC, 6x 9μm MMF, conform standardului ISO/IEC 14763-3, ghid de utilizare.

FiberTEK® III-1000 (R164007)

Kit FiberTEK III – MM LED & SM Laser – include 2 module FiberTEK III multimode, 2 singlemode, carcasă de transport, câte 2 adaptoare SC, FC, ST, patchcord-uri SC-SC, manual.

 

LanTEK®III-500

LanTEK®III-1000

Domeniu frecvenţă

500 MHz

1.000 MHz

CAT 3/ISO C, CAT 5/ISO D, 5e/D new, 6/E

 DA  DA

CAT 6A/ISO EA

 DA  DA

ISO F, ISO FA

Upgradabil

 DA

Standarde

ANSI/TIA/EIA 568A, 568B, 568-C2 CAT 6A/6/5E/3, ISO FA/F/EA/D/C, AS/NZS 3080, IEEE 802.3 Ethernet, EN50173 – FA/F/E/D/C

Tipuri de cabluri

UTP/SCTP/FTP CAT 3/5E/6A/7/7A (100 Ω); Coax (50/75 Ω)

Nivel acurateţe III / IIIe / IV

IIIe (ETL)

IIIe / IV (ETL)

Teste DualMODE™

 DA  DA

Permanent Link test cu patch cord pentru non RJ45

 DA  DA

Permanent Link test cu permanent link Adapter pentru RJ45

 DA  DA

Capacitate stocare teste CAT 6 cu grafice

1700

1700

Port USB

 DA  DA

Port serial (doar pentru Service)

 DA  DA

Fiber (LWL) loss şi măsurare lungimi (FiberTEK™ FDX )

Opţional

Opţional

Comunicaţie prin fibră (LWL) şi cupru (Full Duplex)

 DA  DA

LCD-display pe Remote (RH)

 DA  DA

Generator de ton

 DA  DA

Alimentare acumulator

 18 ore

 18 ore

Wireless connection to IDEAL AnyWARE™ app

Dongle extern

Dongle extern

Dimensiuni

254 mm x 127 mm x 53 mm

 

PERFORMANŢE

LanTEK®III

DOMENIU

REZOLUŢIE

ACURATEŢE

Lungime (50 - 100 Ω)

0 – 605 m

0.1 m

± (3 % + 1 m)

Delay

0 - 8000 ns

1 ns/0.1 m

± (3 % + 1 ns)

Impedanţă medie

35 – 180

0.1

± (3 % + 1)

Capacitate (bulk)

0 - 100 nF

1 pF sau 3 digits

±(2 % + 20 pF)

Capacitate

0 - 333 pF/m

0.1pF

±(2 % + 1 pF)

Rezistenţă buclă c.c.

35 -200

0.1

±(1 % + 2)

Atenuare

1 MHz - 1 GHz

0.1 dB

Level III/IIIe/IV

NEXT (crosstalk)

1 MHz - 1 GHz

0.1 dB

Level III/IIIe/IV

Return loss

1 MHz - 1 GHz

0.1 dB

Level III/IIIe/IV

ELFEXT / ACR-F

1 MHz - 1 GHz

0.1 dB

Level III/IIIe/IV

ACR / ACR-N

1 MHz - 1 GHz

0.1 dB

Level III/IIIe/IV

Nu exista accesorii compatibile cu acest produs